Nikt raczej nie zaczyna projektowania swojego rozwiązania systemowego od wyboru drukarki paragonowej. Nie oznacza to jednak, że wspomniane urządzenie dla firmy jest całkowicie bez znaczenia. Drukarki paragonowe, zwane także bonówkami, mogą bowiem usprawnić funkcjonowanie systemu wdrożonego w przedsiębiorstwie. A w dzisiejszym wpisie chcielibyśmy Wam zaprezentować 3 popularne modele z tej kategorii. Będą to następujące urządzenia: Elzab EVE-002, NPOS Thermal T800 oraz Posnet WTP800.
Do czego służą bonówki?
Wbrew potocznej nazwie, takie urządzenia nie są przeznaczone wyłącznie do drukowania bonów – prezentowych, rabatowych czy innego typu. Sprawdzają się one także m.in. w szeroko pojętej gastronomii, a konkretnie na zapleczu kuchennym, czyli przy emitowaniu zamówień składanych przez klientów baru, kawiarni lub restauracji. Co więcej, drukarki paragonowe pozwalają często na wystawianie niefiskalnych dokumentów, których nie obsługują np. kasy rejestrujące. Można je więc spotkać na stanowiskach sprzedażowych w różnego rodzaju sklepach – zarówno małych, jak i średnich czy dużych.
Drukarka paragonowa Elzab EVE-002
Prezentację drukarki paragonowej EVE-002 warto zacząć od szybkości wystawiania dokumentów. W przypadku tego urządzenia Elzab prędkość pracy wynosi bowiem aż 300 mm na sekundę. Można więc zaryzykować stwierdzenie, że model EVE-002 błyskawicznie drukuje różne dokumenty firmowe. A to nie wszystkie zalety omawianego urządzenia. Warto również podkreślić, że już w standardzie obsługuje ono 3 złącza komunikacyjne: USB, RS-232 oraz Ethernet (port sieciowy LAN). Dzięki temu Elzab EVE-002 zapewnia płynną współpracę z resztą rozwiązania systemowego, które funkcjonuje w danym przedsiębiorstwie. Ponadto, ta bonówka ma bardzo małe gabaryty – 175 x 140 x 137 mm (głębokość, szerokość, wysokość). Można ją więc z łatwością ustawić na zdecydowanej większości stanowisk pracy.
Drukarka paragonowa Posnet WTP800
W porównaniu z omówionym powyżej modelem EVE-002, Posnet WTP800 zapewnia nieco wolniejszy wydruk – z maksymalną prędkością 260 mm/s. Trzeba jednak mieć świadomość, że w praktyce nadal jest to naprawdę szybkie wystawianie dokumentów, które sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Co więcej, w drukarce paragonowej WTP800 również znajdziemy 3 interfejsy komunikacyjne: USB, RS-232 oraz Ethernet. Czym w takim razie wyróżnia się ten model polskiego producenta? Bonówka oferowana przez Posnet może pracować zarówno w pozycji pionowej, jak i poziomej. Innymi słowy, w drugim przypadku da się ją przymocować np. do ściany. I co najważniejsze, WTP800 również jest niewielkim urządzeniem. Wymiary tej drukarki paragonowej wynoszą zaledwie 175 x 140 x 137 mm (głębokość, szerokość, wysokość).
Drukarka paragonowa NPOS Thermal T800
Ostatnią propozycją w naszym zestawieniu jest drukarka paragonowa NPOS Thermal T800. Również bardzo kompaktowa (131 x 132 x 137) i niezwykle szybka (260 mm na sekundę). Jest jednak coś, co wyróżnia wspomniany model na tle pozostałych „polecanych” z naszego wpisu. W przypadku NPOS Thermal T800 mamy bowiem do czynienia z możliwością wyboru obsługiwanych interfejsów komunikacyjnych. Standardowo urządzenie oferuje łączność przez USB, RS-232 oraz Ethernet. Mowa więc o często spotykanym „zestawie” portów, za pomocą których można podłączyć drukarkę paragonową do firmowego komputera lub sieci LAN. Model Thermal T800 występuje jednak też w wersji z portem USB oraz modułem komunikacyjnym Wi-Fi. Drukarka paragonowa NPOS w takiej konfiguracji zapewnia więc m.in. bezprzewodową współpracę z innymi elementami rozwiązania systemowego.
porto
właśnie nieraz się zastanawiałem, jakie dokładniej mają zastosowanie i generalnie po co są tego typu urządzenia, skoro, wydawałoby się, często obowiązkowe urządzenia fiskalne oferują takie rozwiązania. ale ten tekst mi trochę naświetlił temat, w dość interesujący sposób.